Ohlasy klientů na školení Iva Tomana


Dobrý den pane inženýre,

touto cestou Vám upřímně a ze srdce děkuji.Mám všechny Vaše knihy a pomohly mi otevřít cestu k lepšímu životu. Byly tou nejlepší investicí, jakou jsem za dosavadní dobu udělal. Pracuji jako psychologický intervent a ty nejcennější rady jsem získal od Vás.

Děkuji a přeji Vám zasloužený úspěch, s úctou Ondřej Vrbický, dis


Zdravím Vás,

mal som možnosť zúčastniť sa Vášho školenia v Pezinku na tému “Reklama, ktorá predáva”. Odvtedy bojujem s grafikmi a reklamnými agentúrami. Oni majú totiž svoje zaužívané metódy, ktoré zjavne nefungujú tak efektívne ako Vaše.

Prosím Vás, pošlite mi Váš posledne uverejnený inzerát v SR alebo CZ, aby som im jasne vedel preukázať, čo chcem /pretože to nechápu/.

Vopred ďakujem za pozitívnu odpoveď /veľmi to uľahčí komunikáciu s menovanými ľuďmi ako aj dodá energiu do ďalších obchodných aktivít/. Prajem veľa úspechov!

S pozdravom
Silvester Petrezsél, IPEC - Management, s.r.o., Bratislava, www.ipec-group.comVážený pane Tomane,

absolvoval jsem u Vás školení Psychologie prodeje a Vedení lidí. Okamžitě jsem začal uvádět do praxe Ruské kolo a především jsem zahájil hodnocení lidí dle emoční inteligence. Dále jsem začal uvádět do praxe věci z Instinktu zabijáka - vzdělávací videoškolení na CD (Strategie a Marketing).

Jak se to osvědčilo? Ruské kolo – zpočátku byly menší problémy s pracovníky, jelikož pořád nechápali co vlastně od nich požaduji, jaké to bude mít výsledky. Říkali, že to je zbytečné, že se musí starat o současné a že na nové věci nemají čas. Byly to VÝMLUVY a po několika týdnech, kdy jsem prováděl důslednou kontrolu plnění úkolů z Ruského kola jsme získali několik nových zpracovatelů a nových obchodních partnerů.

Vedení lidí – Zahájil jsem pravidelné hodnocení pracovníků dle emoční inteligence a systém 20-70-10. Po tomto se budeme na konci měsíce loučit s pracovníkem, který uvedené věci nesplňoval a vytvářel zbytečné náklady, které se nevracely zpátky. Ostatní pracovníci se chtějí dostat do skupiny 20.To je super!

Jaké jsme měli výsledky? Po zavedení získaných vědomostí ze školení a videoškolení jsme dokázali za několik měsíců docílit navýšení obratu o 25% celkově. V některých komoditách dokonce až o 66%! Zároveň jsme samozřejmě navýšili i zisk – díky těmto krokům jsme se zařadili mezi nejlepší 2 prodejní divize.

Po získání všech informací jsem změnil radikálně své vzorce myšlení a pomalu svým jednáním a myšlením se stávám vzorem pro své podřízené, kteří začínají své vzorce myšlení také měnit. Díky všem těmto získaným informacím dosahujeme velice dobrých výsledků.

Závěrem: absolvoval jsem dost vzdělávacích kurzů, ale až tady jsem pochopil, jak je to hrozně jednoduché a především jak to funguje. Školení je na vysoké úrovni, srozumitelné a výsledky se dostavují během krátké doby. Všechny získané informace jsem nejprve začal praktikovat ve své rodině a pak v pracovní činnosti. Přínos? Komunikace a rodinný život se zlepšily o 100%. Nechápu, proč jsem uvedené informace nezískal dříve. Mohl jsem si ušetřit mnoho starostí a být v klidu. Proto všem doporučuji. Získáte vnitřní klid a pohodu, což je hrozně důležité, dále mnohem lépe zvládáte své emoce a to je super. Přeji všem, aby získané informace přinesly takové výsledky a pohodu jako přinesly mojí osobě.

Karel Chromý, vedoucí regionu 2 KNAUF Praha s.r.o.Dobrý den, pane Tomane,

dělali jsme konkurz a na základě Vašeho školení Vedení lidí jsme raději vyhlásili další kolo a nikoho nepřijali. Uchazečky jsme vybírali podle Vaší tabulky. Tím jsme ušetřili hodně peněz.

Dále jsme se rozhodli udělat selekci dle Vašeho vzoru. Vyhodnocení budeme mít na stole na konci roku. Také se stále více snažím povznést nad věci, které nezměním.

S pozdravem

Milan Zavadil, MBA,
předseda představenstva M&M reality holding a.s.,
Pardubice, M&M Reality CZDobrý den pane Tomane,

Vaše školení Psychologie prodeje obsahovalo mnoho skvělých myšlenek, které používáme pro motivaci a řízení našich obchodníků. Jako příklad mohu uvést model „Ruské kolo“, který výborně odpovídá situaci, kterou každodenně řeší naši obchodníci.

Na Vašem školení je jasně patrné, že všechny myšlenky prošly praxí a jsou skutečně z obchodního života. Počítáme s další spoluprací s Vámi a jsme přesvědčeni, že přinese užitek našim obchodníkům a obchodním manažerům! Ještě jednou díky!

S pozdravem

Dalibor Dražan,
ředitel vzdělávání a náboru,
Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s., Praha 2Pěkný den pane Tomane,

podobných školení jsem absolvoval hodně, ale upřímně můžu tvrdit, že mě Váš výklad pozitivně ovlivnil. Za důležité aspekty Vašeho školení Psychologie prodeje považuji příklady z praxe (a srovnání s teoretickými situacemi). Dále se mi líbil hlavně Váš způsob oznámení negativních vjemů při počátku uskutečnění nabídky. Tento přístup jsem u nás ve firmě zkoušel osobně aplikovat (cenové nabídky) a mohu potvrdit, že to funguje. S tímto přístupem věřím, že se našim obchodníkům podaří „dotáhnout do zdárného konce“ více realizovaných nabídek.
Budeme mít zájem o vaše školení Psychologie prodeje/námitek u nás ve firmě. Děkuji a těším se na dalším školení.

S pozdravem
Ing. Ladislav Koutňák,
obchodní ředitel
PILANA TOOLS a.s., HulínDobrý den,

absolvoval jsem u Vás školení Osobní rozvoj a Psychologie prodeje. Osobní rozvoj: Stanovil jsem si osobní hodnoty a začal podle nich žít. Tzn., dělat v životě to, co chci JÁ a ne, co se ode mne očekává. Díky tomu jsem více vyrovnaný, baví mě pracovat/žít, a díky tomu mám jiné výsledky.

Nerad jsem dělal některé úkoly a odkládal je na příště. V tomto mi pomohlo emoční spojení - udělat z úkolu největšího nepřítele a rychle ho umlátit. Tím, že řeším úkoly a neodkládám je na někdy (nikdy), mám čistší hlavu a mohu výkonněji pracovat.

Naučil jsem mé spolupracovníky neřešit věci, které nevyřeší. Pomohlo jim to k nestresování se z nevyřešitelných věcí, což ovlivnilo produkci obchodníků.

Psychologie prodeje: Pořadí a důležitost smyslů (sluch vs hmat vs čich) - Tím, že mám nadprůměrnou úspěšnost prezentací, jsem nikdy neměl impuls hledat jinou cestu, prostě jsem stále na klienty mluvil (sluch). Po školení jsem jim začal dávat do ruky smlouvy (hmat) a dokonce u toho i mlčím :o) Dobře se cítit, když žádám o peníze - nikdy dříve mě nenapadlo, že právě kvůli tomu mají začínající prodejci tak nízkou úspěšnost prodeje. Prezentovat umí, jen ten závěr, který je nejzásadnější jim nešel. Přeorganizovávám školení k tomu, učit je to důležité a hlavně se cítit dobře při žádání o peníze.

Těším se na další školení.

S pozdravem

Michael Urban,
ZFP Akademie a.s., OstravaDobry vecer pan Toman,

chcem Vam podakovat za skvely seminar Retorika a zaklady prezentovania, ktory som absolvovala v oktobri 2013.

Naucila som sa, aka dolezita je priprava, ktoru som casto podcenovala. Odvtedy som mala v praci niekolko mensich prezentacii, ktore dopadli nad moje ocakavania. Prvy krat som mala z mojho vystupenia pred ludmi radost. Trema sa vytratila po prvych vetach...

Najdolezitejsie je, ze som sa prihlasila na pracovnu poziciu v centrale vo Svajciarsku. Hlasilo sa tam dalsich 11 skvelych kandidatov z celeho sveta. Napisala som skvely motivacny list a zivotopis podla Vasich postupov vo video skoleni: "Nabidka, ktora naozaj predava". Na pohovor som sa pripravovala asi mesiac. Ovela skor ako som vobec vedela, ci nejaky pohovor budem mat.

Na pohovore som hovorila dva krat hlasnejsie ako normalne a vybrala som si, ze chcem stat, aby som mohla co najviac pouzivat ruky :)

Mala som z toho velmi dobry pocit a nespravila som ziadnu chybu, co sa mi este nikdy nestalo. Minuly tyzden som dostala email, ze sa mozem zacat stahovat buduci rok do Zurichu :)

Dakujem velmi pekne,
prajem vela uspechov.

Barbora Fabianova
Zurich InsuranceDobrý deň pán Toman,

informácie od Vás sa musia v prvom rade nechať trošku uležať v hlave. Ja konkrétne som si zo školenia Tlačová reklama, ktorá predáva odniesla množstvo cenných informácií, ktoré mi začali dochádzať až vtedy, keď som sa vrátila späť domov.

Zrazu som si všímala veci, ktoré mi predtým neprišli vôbec ničím výnimočné. A už vôbec by ma nenapadlo sa nad nimi zamýšľať. Bilboardy, značky, reklamy...:) A paradoxom bolo, keď som prišla na návštevu ku kamarátke, chytila som do rúk nemenovaný inzertný časopis a vtedy to bol len šok! Všetky druhy tých "hrúbok", o ktorých sme sa rozprávali na školení tam boli! A môžem spokojne a s prehľadom vyhlásiť, že som si ich skutočne nedočítala ani len dokonca a ani mal len nezaujali. Aj keď som sa mohla povenovať aspoň chybám, ktorých sa inzeranti dopustili - ale ani len to sa mi nechcelo :). Už dnes som začala pracovať na liste pre potencionálnych zákazníkov, tak držte palce. Za pomoci poznámok a informácií, ktoré som si priniesla zo školenia sa, pevne verím, posunieme opäť ďalej!!

Pekný deň a veľa úspechov!

Jana Nepelová, Strechostav, s.r.o., Martin, www.strechostav.sk

P.S.: Za tie peniaze to veru stálo! Vy ste do týchto informácií investovali totiž oveľa viac :) (a mimochodom teraz to P.S. nie je preto, že som sa ho naučila na školení :)))Dobrý den pane Tomane,

Vaše školení Tisková reklama, která opravdu prodává bylo naprosto srozumitelné a jasné. Přes 16 let jsem pracoval pro nadnárodní společnosti, kde jsem se zúčastnil desítek školení. Vaše školení řadím na první místo. K danému tématu obsahovalo vše, co jsem očekával a potřebuji.
S pozdravem

Petr Švejda, Hotelia s.r.o., Praha 2Vážený pane Tomane,

Podělím se s Vámi o „zisky“, které jsem si odnesl z Vašeho školení Vedení lidí, a také z knih, které jsem si tam zakoupil a z Instinktu zabijáka – Strategie.

Jako každá jiná firma se i my stále snažíme být úspěšní, dosahovat vysokých obratů a zisků, získávat nové zákazníky, ty stávající si udržet, zkvalitňovat služby atd. Vy jste mi pomohl pochopit, jakou hlavní chybu v tom děláme: sledujeme konkurenci a snažíme se jí ve všem vyrovnat a nejlépe překonat. Jenže těch aspektů je prostě příliš mnoho, takže tříštíme naše síly. Pracujeme na spoustě věcí najednou, stejně to nestíháme a přinejlepším můžeme říci, že jsme ve všem průměrní. Přitom správný postup je jasný. Je zajímavé, jak je to vlastně jednoduché, a jak složitě na to většina lidí a firem jde! Už se těším na druhý díl Zabijáka – Marketing, který máme objednaný.

Aby nezůstalo jen u dočasného nadšení, které časem vyprchá, začal jsem nové myšlenky okamžitě zavádět do praxe naší firmy. Jen během uplynulého týdne jsem měl tři několikahodinové schůzky s majiteli firmy, které jsme věnovali jedinému tématu – jak se stát jedničkou na trhu. Samozřejmě většina práce nás teprve čeká (zejména se změnou myšlení ostatních kolegů), ale výborné je, že jsme se už shodli na oblasti, ve které chceme být první. To samozřejmě takto veřejně vyzrazovat nebudu, ale vše už je v plném proudu.

Pane Tomane, přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci a těším se na shledanou na některém z příštích školení.

S pozdravem Ondřej Behún, ředitel společnosti MARON CZ s.r.o., Praha 10, www.maron.czDobrý den pane Tomane,

zúčastnil jsem se Vašeho školení Osobního rozvoje a musím uznat, že bylo velmi přínosné a podnětné.

Snažím se používat většinu věcí, které jste radil, ale za nejzásadnější považuji to, že už se nestarám o věci, které nemohu ovlivnit.
A jak se to projevilo v praxi? Jsem šťastnější, méně věcí mě rozhodí, mám více času atd. Další věcí, kterou používám je listina hodnot, kterou jsem si vytvořil a postupem času různě upravuji. S její pomocí řeším většinu dilemat. Dilemat opravdu značně ubylo. Díky moc za dobrou práci.

S pozdravem a přáním hezkého dne Lukáš Novák, Sales manager, ComAp, spol. s r.o., Praha 8Vážený pane Tomane,

chtěl bych touto cestou poděkovat za školení Psychologie prodeje a Osobní rozvoj.
Již v minulosti jsem se zúčastnil různých školení. Tyto školení vedli povětšinou lidé s teoretickými zkušenostmi a na některé dotazy nedokázali přesvědčivě odpovědět. Vaše školení obsahovalo pro mne řadu známých faktů, ale nikdo nedokázal tyto fakty shrnout takovou jednoduchou a srozumitelnou formou.

Velmi mne zaujalo, když jste posluchače vybídl, aby Vám své problémy sdělili dopředu a tím, že jste se jimi opravdu zabýval. Cením si Vaší schopnosti věci bez obalu nazvat pravým jménem a děkuji za odpovědi na otázky, které mi při výchově nebo ve škole nebyly zodpovězeny. Na základě Vašich podmětů jsem změnil řadu záležitostí v chodu kanceláře a v komunikaci s kolegy. Jednalo se například o způsob řešení dilemat a diametrálně rozdílný náhled na chod a řízení mé firmy. Dále jsem začal pracovat na změně způsobu prodeje. Tato změna začíná přinášet své výsledky. Uvědomuji si, že je to dlouhodobý proces a doufám, že s pomocí Vašich školení, knih a CD se mi podaří změnit některé zažité návyky. Vaše školení, knihy a CD jsem doporučil mým kolegům a známým.

S přátelským pozdravem

Petr Hamerník, Manažer obchodní sítě ZFP Akademie a.s., Brno


Dobrý den, pane Tomane,

dělal jsem výběrové řízení. Díky Vašemu školení Vedení lidí jsem si uvědomil, že nemám hledat člověka levného, ale člověka sebevědomého, komunikativního, který si řekne o peníze a který mi je taky vydělá.

Mám vybranou holku, která si řekla o nejvíc peněz, a která podle mých prvních poznatků si na sebe vydělá a pro firmu vydělá mnohem víc než potenciální pracovník, který si řekl o minimální mzdu. Akorát nesouhlasím s Vaší myšlenkou „zbavit se zmetků“. Ale jinak je to O.K. Výsledky se dostavily okamžitě.

Ondřej Eliáš, THComputers, Ostrava


Vážený pane Tomane,

byla jsem na školení Psychologie prodeje a zvládání námitek, za něž Vám teď děkuji. V praxi se snažím používat Vaši radu: „Vypalte na zákazníka cenu hned, nic horšího ho nemůže potkat.“ Celkově se mi daří zvládat námitky svých zákazníků lépe. Zjistila jsem totiž, díky Vašemu školení, že je to hra. Vzhledem k tomu, že prodávám pojištění, tak v případě zvládnutí námitek vyhráváme oba. Já mám svou provizi a klient je zajištěn.

S pozdravem

Irena Dobšíková, Novostrašnická 54, 100 00 Praha 10Dobrý den,

ze školení Vedení lidí jsem již použil metody motivace zaměstnanců a nové postupy při přijímání zaměstnanců. Můj osobní pocit je, že zaměstnanec vybraný novým postupem bude velmi dobrý.

S pozdravem
Ing. Richard Matoušek,
IMM ASTRA s.r.o.,
Sokolská 1365, 460 01 Liberec I - Staré Město www.bytyklecany.cz,
matousek@bytyklecany.czDobrý den, pane Tomane,

Účastnil jsem se školení Psychologie prodeje - Námitky. Ruské kolo jsem si předělal na tvorbu obratu a místo zákazníků doplňuji položky, které tvoří další a další obrat. Na každou položku se soustředím stejně, dostanu z ní maximum a odhodím do fronty nebo ji použiji ještě na jednu jízdu, pokud má ještě potenciál. Rozhodně nevozím nikoho zadarmo. Jistě chápete jak to myslím.

Při jednání se snažím to, čeho se bojím, vyslovit jako první (např. cena) a pak vysvětluji důvody. Zatím jsem takto absolvoval dvě jednání a odcházel jsem s tím, čeho jsem chtěl dosáhnout. Nepřišel jsem jim přece produkt jen ukázat a popovídat si, ale prodat a vysvětlit proč a jak s ním pracovat. Předělal jsem hlavní osnovu své prezentace dle Vašeho návodu. Není to jednoduché, ale vidím, že to má výsledky. A hlavně mi některé body otevírají cestu k argumentům, na které bych jinak nepřišel. Používám také Adenaurův kříž. To jsem dříve nedělal. Díky této přípravě jsem jistější.
Postup aplikuji i na přípravu jednání po telefonu, kde je času méně a je třeba jít přímou cestou k cíli. Bude to trvat jistě ještě nějakou dobu, než vše plně pochopím a vstřebám. Vytvořil jsem si mapu a teď je nutné, abych se touto mapou řídil a zbytečně nebloudil.
Přiznám se, že bych uvítal více času pro zjišťování typu zákazníka. Vím, že za jeden den se nedá vše stihnout. Základy mám a budu se řídit podle SUM a 4 typů, které lze odhadnout na první pohled. Vážený pane Tomane, doufám, že výše uvedený text je srozumitelný. Snažil jsem se v krátkosti napsat, jak to cítím a jak pracuji s tím, co jsem na školení slyšel a viděl.

Jan Drahoňovský, Táborská 610/14, 140 00 Praha 4Dobrý den pane Tomane,

použili jsme Vaše hodnocení – tabulka v Excelu, což jste vlastně prezentoval na našem školení Vedení lidí v Novém Městě na Moravě. Naši vedoucí poboček již seznámili makléře s hodnotícími kritérii a na začátku Nového roku naše řady prořídnou o cca 10% nejslabších.

Hodně našich manažerů dělá pohovory s novými uchazeči o práci realitního makléře, takže jsme se inspirovali a rozeslali jim vzorové otázky k pohovorům. Předtím to dělal každý po svém. Dříve se i stalo, že jsme vzali svým způsobem každého, který aspoň trochu vypadal, že by tu práci mohl zvládat. Lidé, kteří pohovory dělají, přivítali vzor vedení pohovoru a zaručili zpřísnění výběru.

Školení Osobní rozvoj mělo u mě vliv na sepsání základních životních hodnot. Ještě se peru s jejich setříděním, nicméně jsem rád, že to mám na papíře. Dále se snažím čím více oprostit od běžných úkolů a více se věnovat dlouhodobějším cílům, tvůrčí činnosti a strategii firmy či regionu.

S pozdravem Mgr. Ondřej Mašín, regionální ředitel, M&M reality holding a.s., ČSA 257, 500 02 Hradec KrálovéDobrý den,

účast na školení Osobní rozvoj hodnotím jako velmi přínosnou. Některé myšlenky jsem znal, ale na tomto školení jsem je více pochopil v souvislostech a z pohledu praxe. Největší přinos pro mě bylo řešení dilemat. Nevěděl jsem, jak je nejlépe řešit. Nyní už se lépe rozhoduji a přemýšlím jinak. Další významnou myšlenkou je postoj k událostem, které nemohu ovlivnit. Řada lidí je hodně řeší, je to nějak zabudované v automatickém jednání. Další významnou myšlenkou je správné využití emocí a agresivity.

Uvedené školení doporučuji každému, kdo pochopil, že není dokonalý, má zájem změnit se k lepšímu, lépe chápat sebe a své okolí.

Jiří Polák, MAUR s.r.o., Praha 6Dobrý den,

absolvovala jsem 1 denní školení na téma Psychologie prodeje a námitky. Jelikož pracuji v pojišťovnictví, bylo pro mne nejzajímavější, jak začít obchodní rozhovor co nejefektivněji. Proto jsem v praxi začala používat metodu, kdy seznámím klienta hned na začátku schůzky s průměrnou cenou nabízeného programu a s jeho cílem. Dle reakce klienta vím hned téměř stoprocentně, zda má význam pokračovat nebo ne, tj. zda klient tento program potřebuje a chce za něj zaplatit danou cenu. Tímto způsobem jsem velmi zefektivněla svá jednání z časového hlediska, jelikož se věnuji skutečně pouze klientům, kteří chtějí koupit.

Také z psychické stránky je to pro mne příjemnější, jelikož tu nejméně příjemnou stránku jednání, kterou výše ceny bezesporu je, zvládneme s klientem hned na začátku a já mám pak prostor už jen na pozitivní argumentaci. Moc mi to pomohlo!

Eva Blahoutová, AMCICO AIG Life, PrahaDobrý den, pane Tomane,

zúčastnil jsem se školení Vedení lidí. V praxi jsem už použil tyto dobré rady. Nechávám si hodně času na výběr nového zaměstnance a radši nevyberu žádného, než bych vybral nejlepšího z přihlášených, který však nepatří mezi nejlepší v praxi.

Začínám si všímat emoční inteligence u svého teamu. Výsledky jsou zajímavé. Po určité době mám určitý žebříček zaměstnanců, dle vlastního úsudku. Ale po dvojnásobné době je pořadí jiné. Co jsem přestal pomáhat slabším, jejich výkonnost se hodně odlišovala od těch dobrých. Výsledkem bylo, že některé to nastartovalo a někteří to vzdali. Měl jsem v plánu povýšit nejlepšího na práci z určité oblasti, ale až teď jsem zjistil, že mu chybí emoční inteligence a tak to neudělám.

S pozdravem Jiří Kadlec, vedoucí maloobchodu, LOMAX & Co s.r.o., BořeticeŠkolení Osobní rozvoj
mi především pomohlo uspořádat moje poněkud nesystémové myšlení a srovnat z tohoto hlediska pořadí hodnot při podnikání. V praxi se to projevilo především úsporou času a zefektivněním práce a tudíž i výsledků.

Srdečně zdraví Jindřich Hašek – ELHAS, Praha 512Dobrý den,

informace ze semináře Psychologie prodeje jsem využila tak, že když začínám prodejní rozhovor, náležitě na sebe ponadávám, takže už nemají, co by mi vytkli. Taky raději slyším ne. Kdysi jsem doufala, že „nevím“ nebo „možná“, může znamenat „ano“. Lhala jsem si do vlastní kapsy, protože je to skutečně tak, jak jste to říkal. Zjistila jsem, že ušetřím spoustu času. Tím, že jsem zjistila, jaký je kdo typ, podařilo se mi zvládnout pár námitek a otevřít dveře tam, kde vypadaly zcela zavřené. Každopádně se mám ještě hodně co učit..... Děkuji a těším se někdy příště.

S pozdravem Romana Řezníčková, Lyrix CentrumDobrý den pane Tomane,

Vašich seminářů si moc vážím a hodně mi pomohly. Osobní rozvoj, tohle je asi nejdůležitější - podnikám od roku 1996, zkusil jsem hodně věcí, ale vždy to pak dopadlo, jak to dopadlo. Po Vašem školení už chápu, kde jsem dělal chybu. Vím, že jsem vždy mohl uspět! Dnes už chápu, proč se mi dařilo, když jsem si řekl, že to dokážu a šel jsem si za svým. A naopak, jak jsem si ubližoval, když jsem se trápil minulostí a řešil věci, které vyřešit nejdou (nejvíce snad co se týká vztahů, uff...). Už vím, jak je důležité řešit podstatné věci a věci, které nevyřeším házet za hlavu. Snažím se teď na základě Vašich školení hlavně zlepšit schopnost se rychle rozhodovat. Přiznávám, že je to boj, ale stojí to za to.

Hodně mi i pomohlo školení Psychologie prodeje, některé zajímavé postupy jsem hned začal využívat v praxi a učím je i své spolupracovníky. Zejména říct negativní věci hned na začátku a srovnávání s „ideálním stavem“. Taky jsem si pro naše účely upravil systém prodejních argumentů. Pane Tomane, na závěr Vám chci upřímně poděkovat a budu se těšit na další setkání s Vámi.

S pozdravem

Danek David, ZFP Akademie, Suchdol nad OdrouVážený pane Tomane,

byla jsem na třech Vašich školeních: Marketing, Psychologie prodeje a Osobní rozvoj a velice se těším na další. Pomohlo mi to nejen v pracovní sféře, ale také v osobním životě.

Po školení Psychologie prodeje se snažím nejvíce myslet na to, že zákazníkův vjem je důležitější než můj vlastní. Proto se zaměřuji na to, abych působila na jejich smysly. Celá prezentace nebo i porada je tak efektivnější, lidé jsou vnímavější a otevřenější k další spolupráci. Dále se snažím předcházet námitkám a to tím, že je vsunuji do prezentace. Cenu říkám hned na začátku a kladné vjemy pak spolknou vyšší cenu. Také se snažím mluvit stručně a více naslouchat. Odcházím s tím, že obchod je uzavřen. Učím své spolupracovníky, že lidé nekupují nejlepší výrobky, ale nejlepší vjemy a že čas je náš nejcennější majetek!

Po školení Osobní rozvoj už nemám dilemata. Konečně po mnoha letech mám čas sama na sebe. Když je člověk spokojen sám se sebou, tak dokáže všechno. Neřeším neřešitelné a bavím se jen o věcech, které mohu ovlivnit a dosahuji stanovených cílů. Děkuji Vám za možnost využívat Vašeho školení. Budu se Těšit na další.

S pozdravem Vladěna Hrdličková, manažerka spol. HWCCompany. s.r.o, PrahaDobrý den,

ráda bych i já přispěla svými zkušenostmi ze školení Osobní rozvoj. V prvé řadě jsem si seřadila své hodnoty. Výsledek toho byl, že nyní jsem v rozvodovém řízení. Samozřejmě jsem to chtěla já sama. Školení pana Tomana mi dodalo odvahu to udělat.

Na školení se mi také líbilo to, že pan Toman si umí dělat srandu ze svého postižení. Hodně to dávám za příklad. Prostě nic není nemožné. Všechny problémy si vytváříme my sami v naší hlavě. Ve firmě jsme vytvořili slovník zakázaných slov. Jako např. nevím, možná, snad, doufám, problém, chtěl bych atd.

S pozdravem Lucie Michelová, Šenov u Nového JičínaDobrý den pane Tomane,

chci Vám poděkovat za možnost zúčastnit se Vašeho semináře Psychologie prodeje. Podobně jako všechna předchozí setkání s Vámi i toto pro mě bylo velmi poučné. Odnáším si z něj hodně námětů na přemýšlení. Jste svérázný školitel, úspěšný, nekonformní podnikatel, který má dar podnítit ostatní k akci. Rád bych také vyzdvihl Vaše CD "Pozitivní myšlení není pro každého". Považuji ho za skutečně motivující a plné jednoduchých, leč v praxi často opomíjených návodů, jak být ještě lepším prodejcem i člověkem. I když se třeba ne vždy s Vašimi názory ztotožňuji, zde mě řada myšlenek skutečně oslovila a začal jsem je uplatňovat v mé další činnosti. Prostě jsem se přestal vymlouvat sám sobě, přestal jsem řešit záležitosti, nad kterými nemám a nemohu mít kontrolu, a začal jsem dělat věci naplno. Právě fungování Vašich postupů v praxi považuji za něco, čím se odlišujete od jiných lidí.

S pozdravem Petr Friesinger, ředitel školení obchodu, Allianz pojišťovna, a.s., PrahaVážený pane Ivo Tomane,

dne 16.9 a 17.9. jsem absolvoval Vaše školení Osobní rozvoj a Psychologie prodeje, námitky. Chci Vám touto cestou poděkovat za spoustu podnětů a rad jak zlepšit efektivitu manipulování sám sebe a také jak manipulaci využít ve prospěch ostatních.

Tyto získané myšlenky se snažím již 21 dní uplatňovat v praxi, vytvořil jsem si své vlastní životní hodnoty k odbourávání dilemat (co ovlivním, reším, co neovlivním, prostě neřešim), snažím se naplno využívat 25000 myšlenek v praxi tak, aby peníze, ke kterým se modlím, vyrostly ve skutečnost. Tvrdím lidem, že i kdyby ze školení si člověk měl odnést i třeba jen 1myšlenku - mělo to význam. V případě Vašeho školení to neplatí, těch myšlenek, které lidem mohou změnit jejich životy je nespočet. Nesmírně Vám fandím, můžete totiž jít příkladem spoustě lidem - to co jste dokázal i přes zdravotní problémy je důkaz "pokud po něčem opravdu toužíme a něco pro to uděláme, vždy to jde". Ještě jednou Vám děkuji a přeji mnoho úspěchů nejen v obchodním, ale také osobním životě.

Jan Šlachta, ZFP akademie, a.s., OrlováChcete získávat ZDARMA výsledky třicetiletých zkušeností Iva Tomana?
Chcete mít ZDARMA informace, za které byste dali tisíce korun? Chcete se vyhnout chybám?
Jediné, co musíte udělat, je zadat váš email. Za to dostanete Zpravodaje Iva Tomana o osobním rozvoji 3-4krát měsíčně.