Pokud chcete řídit letadlo

Pokud byste chtěli osobně řídit letadlo...

... bez výcviku ani zkušeností by Vás ani nepustili ke startu. A nikdo by s Vámi nechtěl letět.

Protože se jedná o rizikovou oblast, je zde vytvořený velmi propracovaný kontrolní systém na rozdíl od podnikání. Podnikat může začít úplně každý člověk. I bez odpovídajících schopností či znalostí.
Proto je paradoxně letectví mnohem bezpečnější než podnikání. Počet úmrtí, způsobených sebevraždou po bankrotu, je vyšší než počet obětí při leteckých katastrofách. Je to tím, že spousta lidí se řídí slepou vírou „Vím, co dělám.“.

Hlavní příčinou neúspěchů je neznalost a neschopnost.
Podle jednoho průzkumu průměrný člověk stráví za život vyděláváním peněz asi 90 000 hodin. Snahou udržet si své peníze jen 3-10 hodin. A přemýšlení o tom, jak přemýšlí on sám, věnuje ještě méně času.

Kdybyste si platili svého životního manažera, chtěli byste, aby svou práci prováděl perfektně?
???
Proč se tedy lidé o sebe nestarají stejně kvalitně?
Proč miliony lidí cvičí, aby si zvýšili fyzickou kondici, ale nevěnují téměř žádné úsilí na rozvoj svého myšlení?
???

Z historie vyplývá, že budoucnost bude vždy asi z 80 % rozšířením toho, co znáte už dnes. Takže zase až tak moc informací k velkému skoku nepotřebujete. Většinu už máte v sobě, jen to nevyužíváte.
A ten zbytek, který z Vás může udělat úspěšného člověka, se dozvíte samostudiem a v praxi. Jen si musíte vybrat, od koho se budete učit, a co se budete učit. Na mnoho věcí totiž člověk nepřijde sám, ale potřebuje „trknout".

Naučit se pracovat hlavou, to je velká výzva.
 
S pozdravem
Ing. Ivo Toman
TAXUS International, s.r.o.
Letecká 22, Bratislava
www.taxus.sk
www.ivotoman.sk
www.InstinktZabijaka.sk