Z predmluvy posledni knihy Iva Tomana

Z předmluvy knihy

Ivo Toman O úspěchu

Wernher von Braun byl druhým ze tří synů barona von Brauna. Jeho otec byl říšským ministrem zemědělství Výmarské republiky.

Wernher už v pouhých čtyřech letech dokázal přečíst noviny. Jenže školu zanedbával. Dokonce propadl z matematiky a fyziky. Nakonec ale už v sedmnácti letech odmaturoval s vyznamenáním. Ve dvaadvaceti letech už byl doktorem. Už v pětadvaceti se stal technickým ředitelem armádní části komplexu Peenemünde Východ.

Von Braun stál za zrodem německé revoluční raketové střely V-2. Přestože po vojenské stránce byla V-2 nakonec zklamáním, byl von Braun velice ceněným odborníkem. Po druhé světové válce se zapojil do amerického raketového programu. Právě jeho motory v roce 1969 vynesly první lidi na Měsíc. Stal se nejznámější konstruktérem amerických raket. Napsal stovky článků, několik knih a pronesl spoustu projevů.

Byl velmi sečtělý. Jedna paní mu napsala, že Bůh nechce, aby člověk opustil Zemi. A že je ochotná se vsadit o deset dolarů, že to člověk nedokáže. Odpověděl jí: „O letech do kosmu se v bibli nepíše nic, ale zato se v ní jasně odsuzuje sázení.“

Wernher von Braun měl mnoho nedostatků
Pravidelně porušoval předpisy. Jel na kruhovém objezdu v protisměru jen proto, aby zjistil, zda ho za to zatknou. Zatkli.
Rád pilotoval letadlo. Kdykoliv se na obloze objevil mrak, von Braun si to namířil rovnou do něj.
Jeho vztah k alkoholu vystihuje tato věta: „Nikdy jsem nevěřil chlapovi, který by se nenapil.“ V hotelích se před odjezdem vždy ujišťoval, zda jeho pobočník vzal všechen alkohol z pokojového baru. Nedokázal přestat kouřit a neustále loudil cigarety od ostatních. Ve společnosti mužů mluvil sprostě. Málokdy u sebe měl hotovost, takže placení účtů nechával na druhých. Často druhým skákal do řeči a byl ve sporech.
 
Byl génius i neuvěřitelné nemehlo, pokud šlo o obyčejné domácí přístroje. Létal s tryskovými letadly, ale nedokázal ovládat video.
Zapomínal se cestou z práce stavit v obchodě, kam ho žena poslala. Zapomínal vyzvednout čekajícího kolegu, se kterým se ráno dohodl, že pojedou jedním autem. Zapomněl si vzít opasek. Přišel do kanceláře s každou ponožkou jinou.

To je příběh úspěšného člověka
Přestože mnoho pozitivních knih o úspěchu hlásá, že základem je tajemství přitažlivosti – že štěstí si nějak přitáhnete –, já tvrdím, že štěstí většinou musíte mít už předem. Ještě než si ho můžete přitáhnout.
Většina pozitivních knih píše o tom, že původ nerozhoduje. Jenže 90 % jejich autorů je z USA – ze země původu současného západního úspěchu. Nikdo z nich není z nejchudších oblastí naší zeměkoule. Nejsou z Konga, Zimbabwe, Libérie, Somálska nebo Nigeru – tedy ze států s nejnižším HDP na obyvatele. V této knize se naopak dozvíte, že původ má obrovský vliv na úspěch. Poznáte spoustu dalších příkladů, co má i nemá vliv na úspěch, přestože si většina lidí myslí opak.

Von Braun měl dobrý původ, talent i štěstí
Uměl se koncentrovat na své věci a často kašlal na přízemní starosti jiných. Uměl si udělat Public Relations, ale tím i nepřátele. Uměl manipulovat jinými lidmi.

Úspěšní lidé mají hodně chyb. O nich pozitivní knihy většinou nepíšou. Von Braun pil alkohol. Dělal malé podvody. Nedodržoval hodně společenských pravidel. Často se choval nezodpovědně.

Dá se najít nějaký vzorec na úspěch?
???

Dá. A o tom je moje poslední kniha Ivo Toman O úspěchu.
 
Také díky ní jsem se loni stal na Slovensku nejprodávanějším českým autorem.

Pokud ji už máte, můžete tento email přeposlat svým známým.

Cena je 499 Kč (19,90 €) + dobírka 100 Kč (3,90 €). Ceny jsou včetně DPH.
Zájemci z Čech objednávejte na zelené lince 800 182 987 (8001 TAXUS) nebo na www.IvoToman.cz/objednavka.
Zájemci ze Slovenska objednávejte na zelené lince 0800 182 987 (08001 TAXUS) nebo na www.IvoToman.sk/objednavka.


S pozdravem

Ing. Ivo Toman   
TAXUS International s.r.o.
Na Pankráci 49, 140 00 Praha 4


www.IvoToman.cz
www.IvoToman.sk
www.AnglictinaProSamouky.cz 
www.AnglictinaPreSamoukov.sk


P.S.1: Při objednávce u nás pro Vás platí akce 1+1. Dostanete zdarma tutéž knihu ještě jednou. Můžete ji někomu věnovat jako dárek.

P.S.2: Objednávejte co nejrychleji, protože prvních 50 objednaných knih vlastnoručně podepíši.