Váš seznam osobních cílů

Víte, že...

... pokud se dožijete 72 let, pak podle jedné statistiky strávíte u televize 6 let, na cestě 6 let, čekáním 3 roky a hledáním ztracených věcí 1 rok. Celkem jde o 16 let.

Co můžete stihnout za 16 let?
???
Vystudovat od první třídy až po vysokoškolský titul. Upít se k smrti. Získat další dva vysokoškolské tituly. Vychovat několik dětí. Vybudovat prosperující firmu. Přivést svého životního partnera do blázince. Několikrát zbankrotovat a opět vybudovat ziskovou firmu. Vyhrát olympiádu. Za tuto dobu vám projde hlavou asi 150 milionů myšlenek.

Co ale dělá většina lidí po tuto dobu?
???
Sedí u televize, při cestách zírají z okna ven nebo na spolucestující, na něco čekají a rok něco hledají a nadávají, že to nemohou najít.

K tomu, abyste hned něco našli, potřebujete mít pro věci stanovená místa a kontrolní seznamy. Ty potřebujete hlavně u kolektivní práce, kdy často všichni předpokládají, že úlohy udělá někdo jiný. Historie je plná příkladů, kdy důležité věci zůstaly nepovšimnuté, protože nebyl písemný postup nebo seznam úkolů.

Jedním kontrolním seznamem je i seznam osobních cílů. Jen asi 3 % lidí si je sepíše. Zbytek si nikdy nenapíše seznam svých přání a nepřestane se divit, že jim nikdy nic nevychází.

Úspěšní lidé nemají více času než jiní lidé. Jen to s ním lépe umí. Proto těch 16 let smysluplněji využijí. Mimochodem je to přes pět hodin denně!

S pozdravem
Ing. Ivo TomanTAXUS International s.r.o.
Letecká 22, 831 03 Bratislava
www.taxus.sk
 

P.S.: Nejlepší způsob zaznamenávání osobních cílů na našem trhu nabízí elektronická Osobní kronika snů a splněných přání autora Petra Bláhy.