Opouštění neschopných

Opouštění neschopných

Pokud mají rostliny příznivé podmínky, samy rostou. U lidí to tak bohužel není. Většina lidí duševně neroste, přestože k tomu mají všechny podmínky.
Pokud s nimi zůstanete v každodenním kontaktu, budou Vás negativně ovlivňovat. Musíte se umět rozloučit s lidmi, kteří už nevyhovují.

Slavný švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung napsal, že poměrně snadno opouští svoje někdejší přátele a spolupracovníky, kteří ve svých názorech a zkušenostech už ustrnuli a nerostli s ním.


Já vím, že to zní tvrdě. Ale podobné jednání ve vztazích rozhodně zakusil každý z nás. Býváme opouštěni, protože nesplňujeme představy svých bližních nebo nadřízených.
A rovněž i my opouštíme ty, kteří nějakým způsobem zklamali naše očekávání v lásce, přátelství a v práci.

Odejít od člověka, který nás brzdí, je pro nás prospěšné. Bolestnější zase je, když nás opustí jiný člověk, protože my už mu nevyhovujeme. Ale to je znamení, že jsme přestali růst.

A koho máte opustit, pokud jde o práci?

???

Nekompetentní lidi.
Kompetentnost znamená oprávněnost neboli způsobilost k tomu, co děláte. Úspěch nemají upřímní nebo ambiciózní lidé, ale ti, kteří umějí to, co dělají. Tedy kompetentní.
Když se firmám přestane dařit, hlavně v období krize, většina manažerů začne tvrdit, že za to může krize, konkurence, vláda, vysoké úroky, nízké úroky, levný dovoz ze zahraničí atd. Jenže je to jinak. Jde o kompetentnost k řešení daných problémů.

S přátelským pozdravem
Ivo Toman
TAXUS International, s.r.o.
Letecká 22, 831 03 Bratislava

www.IvoToman.sk