Víte co je Exaptace?

Exaptací nazvali evoluční biologové jev, kdy se něco vyvine pro určitý účel, ale časem to začne plnit zcela jinou funkci. Typickým příkladem jsou ptačí pera, která původně chránila nelétavé dinosaury před chladem. Avšak když někteří z nich (například Archeopteryx) začali zkoušet létat, jejich peří znamenitě usměrňovalo tok vzduchu. 

Platí to i u lidských činností
Lis na víno – tedy stroj, který dělal z lidí opilce, Johann Gutenberg přestavěl na motor masové komunikace – knihtisk.
Jeden testovaný lék na úpravu krevního tlaku měl zajímavý vedlejší účinek. Zvyšoval erekci. Tak vznikla slavná Viagra.

To, co se používá v jedné oblasti, můžeme s úspěchem použít jinde
Začátkem letních prázdnin 2008 jsem byl 2 týdny v Londýně. Tam se mi do rukou dostal leták na šampóny v akci 1+1. Jeden zaplatíš, dostaneš dva.
Tehdy mne napadlo otestovat to, co funguje u šampónu, v naprosto jiné oblasti. 21.7.2008 jsme zavedli akci 1+1 u knih. S malou přestávkou tuto akci používám dodnes.

„Krást“ nápady odjinud se prostě vyplatí
Před asi 15 lety jsem byl na konferenci o kosmetice. Slyšel jsem tam jednoho Poláka mluvit o pořadí smyslů při lidském rozhodování. Naprosto mne to rozhodilo, vůbec jsem s ním nesouhlasil. Dokonce jsem se s ním hádal.

Jenže jeho argumenty a příklady byly tak průkazné, že už na druhý den jsem začal jeho postup provádět v praxi. A v jiném oboru – prodej potravinových doplňků. Mělo to skvělé výsledky.

Od té doby vím, že „špiónáž je skvělá“ 
Dívat se, jak to dělají jiní, je jedním z nejlepších způsobů, jak více vydělávat.
A přesně toto Vám nabízím na mé nejbližší konferenci Najlepši predajca.

Zažijte, jak to dělají nejlepší prodejci ve svých oborech. Přihlaste se na www.NajlepšiPredajca.sk.

PS: Už za 3 dny, tedy v pátek 31.3.2017, se zvyšuje cena vstupenek na konferenci Najlepší predajca. Využijte proto snížené ceny a objednejte vstupenky ještě dnes.