Inspirace z letadla

 

Asi jste už vícekrát viděli letušku v letadle,

která předvádí, jak se zachází se záchrannou nafukovací vestou. 
Představte si teď, že jste opravdu nouzově přistáli na vodě. Všude je tma. Cítíte kouř a smrad. Hodně lidí zvrací. Někteří to pustili do kalhot. Všichni kolem křičí.

Ochromila Vás hrůza
Teče vám krev z nosu. Vaše dítě se skoro nehýbe a Vy ho nevidíte. Máte tep nad 175 za minutu. Vaše krev se stáhla do svalů, aby svaly co nejvíce ztvrdly kvůli případnému krvácení. Jenže pak jste ztuhlí…
Co myslíte? Jakou máte šanci, že tu vestu na sebe správně navlečete?
???
Která strana vesty patří dopředu? Za co máte zatáhnout? A kdy? A kdy naopak nesmíte zatáhnout? Nepoplete to?
???

Všechny předváděčky jsou téměř nanic
Mnohonásobně lepší by bylo, kdybyste si to jednou opravdu vyzkoušeli nasadit. Pokud se na něco jen díváme a posloucháme – většinu zapomeneme. Pokud to i skutečně provedeme, ... učíme se vlastně celým svým tělem – vlastní zkušenost nejlepším učitelem.

Je dobré si nacvičit vytáčení čísel tísňového volání
Často si lidé ve stresu nevzpomenou na číslo, zvolí špatné číslo nebo zapomenou na mobilu zmáčknout tlačítko pro volání. A dokonce nenajdou jednotlivou číslici. Nevěříte?
???
Bohužel se to už mnohokrát stalo. Právě proto tolik lidí nedokázalo přesně navléci plovací vestu, jejíž použití viděli mnohokrát před startem letadla. Protože to nemají zažité – nacvičené a pak navíc ztuhnou.Stejně tak je to i v případě stresujících obchodních jednání. 

Nejlepší školitelé to vědí 
a na svých akcích zařazují praktické nácviky místo dlouhých teoretických odborných přednášek.

PS: S nejlepšími českými a slovenskými školiteli se můžete osobně setkat na konferenci Nejlepší školící mozky 11. 10. 2017 v Praze.