Musíte všechno vyřešit?

Myslíte si, že s partnerem musíte všechno vyřešit?

Jednou z nejpřekvapivějších pravd ohledně manželství (partnerství) je, že většinu manželských konfliktů nejde vyřešit.

Partneři často celé roky přesvědčují jeden druhého o své pravdě, ale to není možné, protože jde o zásadní odlišnosti v jejich životním stylu. Místo hádek je zapotřebí porozumět té základní odlišnosti, která konflikt způsobuje a naučit se s ní žít a respektovat ji.

Lidé se vlastně pořád hádají o to samé
Mít či nemít dítě, jak často sex, jeden nechce dělat domácí práce, náboženství, jiný názor na přísnost při výchově.

Emočně inteligentní páry se naučit zvládat neřešitelné problémy tak, aby je nezničily, nevytahovat je na světlo a brát je s humorem. Problém nevyřešíte, ale naučíte se s ním učit. Tohle vám sdělí málokterý manželský terapeut: šťastné manželství můžete mít i bez toho, abyste vyřešili všechny své zásadní konflikty. Jen nesmíte dovolit, aby to přerostlo a ovládlo váš vztah.

Je to podobné jako při stárnutí
nevyhneme se různým chronickým nemocem, ale naučíme se s nimi žít. Musíte to brát jako vrzající koleno a vyhýbat se situacím, při kterých se to zhoršuje. Když si vyberete partnera na dlouhodobý vztah, vyberete si zcela nevyhnutelně taky určitou množinu neřešitelných problémů na desítky let.

Zdá se Vám to šokující?
Pak vězte, že v knize a přednášce Kurvítka v hlavě najdete více šokujících faktů. Knihu Kurvítka v hlavě najdete na Knihcentrum.cz.

Na přednášku Kurvítka v hlavěse můžete přihlásit:
v Čechách (Karlovy Vary a Zlín) zde 
na Slovensku (Bratislava, Poprad, Piešťany) zde.

 

S pozdravem

Ing. Ivo Toman
TAXUS International s.r.o.

Na Pankráci 1618/30, 140 00 Praha 4